D'Core Alaçatı - Boutique hotel

Gezilecek Yerler

Sörfçülerin, lüks otellerin, eğlence dünyasının, deniz turizminin vazgeçilmezi Alaçatı… Uçsuz bucaksız plajları, tarihi daracık sokakları, şirin butik otelleri ve eğlenceli festivalleriyle tam anlamıyla bir tatil cenneti.


Alaçatı herkese aradığı türden bir aktiveyle cevap verir. İsterseniz tüm gün plajın altın kumlarına uzanıp hem denizin hem de güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz arnavut kaldırımlı taş sokaklarında tarihle iç içe bir gezintiye çıkabilirsiniz. Alaçatı’nın simgesi Arnavut kaldırımlı taş sokakları ve bir ya da iki katlı taş evleridir. Butik otel, kafe ve restoranlarında da bu mimariyi görmek mümkündür. Beyazın ve mavinin harman olduğu Alaçatı sokaklarında tüm gün tatlı bir esinti dolaşır.
Rüzgarın kuzeyden güneye, güneyden kuzeye doğru estiği merkezde yer alır. Konumu gereği 2000’li yıllardan bu yana Türkiye’nin en gözde sörf merkezi haline gelmiştir. Liman çevresinde birçok sörf merkezi ya da sörf kulübü yer almaktadır. Ünlü isimlerin de sörf merkezlerinin olduğu Alaçatı’da yılın her ayı rüzgar sörfü yapmak mümkündür.


Alaçatı dendiğinde akla ilk gelen taş evleri ve dalgalı denizinin olmasının yanı sıra zeytinyağlı yemekleridir. Kendi arazilerinde yetişen zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinyağları ile yapılan sebze ve ot yemeklerini tadabilirsiniz. Yörenin muhteşem zeytinleri ve lezzetli karadut reçeli kahvaltıda öne çıkan yiyeceklerdendir.  Bunların yanı sıra sakızlı kurabiye ve sakızlı dondurmasıyla da ün yapmıştır. Hatta Alaçatı bahar aylarında düzenlenen bir ot festivaline bile ev sahipliği yapmaktadır.
Yazın gelip tatilinizi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda 4 mevsim gelip konaklayabileceğiniz, kışın o tatlı soğuğunda bungalovlu taş evlerde şömine karşısında keyif yapabileceğiniz 4 mevsim tatil olanağı sunar Alaçatı… Alaçatı nefes almak tabirinin tam manasıyla yerini bulduğu açık adrestir. Birçok eğlence merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Bu eğlence sadece gece değil aynı zamanda gündüzde farklı konseptlerde yapılmaktadır.


Aynı zamanda hem Çeşme’nin hem de İzmir’in il merkezine yakınlığı ile ulaşımı oldukça kolaydır. Şehir içi yolları kullanmadan otobandan bir saatten daha kısa bir sürede İzmir’in şehir merkezine ulaşabilir ya da aynı şekilde kısa sürede Adnan Menderes Havaalanı’nda olabilirsiniz.
Alaçatı Evleri: Alaçatı'nın simgesi haline gelmiş, geleneksel mimariye sahip yapılar burada en çok göreceğiniz şeylerden biri. Hem merkezde hem de merkezin etrafındaki bölgelerde yer alan Alaçatı Evleri'nin pek çoğu son yıllarda restore edilip turizme kazandırıldı.


Yel Değirmenleri: Alaçatı'nın bir diğer simgesi de tarihi Alaçatı Yel Değirmenleri'dir.
Alaçatı Meydanı: Günün her saati hareketin devam ettiği ve Alaçatı'nın kalbi sayılacak yerdir Alaçatı Meydanı. Cafeler, restoranlar, dükkanlar burada yer alır. Alaçatı'yı keşfetmeye başlamak için ideal noktalardan biridir.


Hacı Memiş Ağa Camii: Tarihi yerlere ilginiz varsa Alaçatı Hacı Memiş Ağa Camii gezmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Caminin yapım tarihi yaklaşık 200 yıl öncesine dayanıyor.


Plajlar: Alaçatı'da genellikle "beach club" konseptine sahip plajlar bulunuyor. Gündüz deniz-güneş, akşam parti-eğlence ikilisine ev sahipliği yapıyor bu yerler. Bu özel işletmelerin yanı sıra Alaçatı'nın en ünlü plajı olan Çark Plajı'na gidebilirsiniz. Burası özellikle sörfçülerin en çok tercih ettiği koy. Aya Yorgi Koyu da bölgenin en popüler plajlarına ve beach clublarına ev sahipliği yapıyor. Aya Yorgi'yi de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.


Alaçatı, yarımadada Çeşme, Ilıca, Şifne, Çiftlikköy, Dalyan gibi tatil noktalarına da yakın konumda bulunuyor.